Home»Fatih Yılmaz AKAN

Fatih Yılmaz AKAN

fatih yilmaz akan1979 İstanbul doğumlu Fatih Yılmaz Akan, Anadolu Üniversitesi Sosyoloji bölümünü bitirdikten sonra  İstanbul Bilgi Üniversitesi Bilişim ve Teknoloji Hukuku Enstitüsü’nde yüksek lisansını tamamlamıştır. 2007 yılından bu yana Bilgi Üniversitesi Bilişim Hukuku Merkezi Danışma Kurulu üyeliğini yürütmektedir. Bilgi Güvenliği, Kişisel Verilerin Korunması ve Siber Güvenlik Teknolojileri üzerine çalışmalar yapmaktadır.

İş hayatına 1996 yılında Acer Türkiye’de başladı. 1998-2001 yılları arasında İhlas Haber Ajansı’nın tüm Türkiye ve yurt dışı ofislerinin teknik alt yapı kurulum çalışmalarında aktif rol aldı. 2003 yılında Amerika’daki hatıralarını yazdığı “The Turkish Mahkum” adlı kitabını yayınladı.

2003 – 2008 Yıllarında İhlas Haber Ajansı Bilişim Teknolojileri Şefi olarak çalışmaya devam etti. 2004 yılında Etap Medya bünyesi altında Türkiye’nin ilk Motor Sporları Gazetesi olan Damalı Bayrak’ın kuruluşunda yer aldı.

2008 yılından sonra web teknolojileri ile ilgili çalışmalara ağırlık vererek Joomla, WordPress gibi uygulamalar ile birçok web sitesi kurarak yönetti. 2008 sonu itibari ile Dış Ortam Kablosuz Ağlar konusunda çalışmalara başladı. 2009 Yılında İHA’dan ayrılarak kendi şirketi bünyesinde Türkiye’nin en büyük sitelerinden birinde dış ortam kablosuz ağını kurarak yönetti.

2010 Yılında Türk Hava Yolları ve Tav Holding ortaklığında kurulan TGS Yer Hizmetleri A.Ş’nin kurulum sürecinde Bilişim Teknolojileri Birimini kurdu. Halen TGS Bilişim Teknolojileri Şefi olarak çalışmalarına devam etmekte olup Atatürk Havalimanı Apron Sahası Kablosuz Ağ Projesini yönetmektedir.