Home»Röportaj Ekibimize Katılır mısınız?

Röportaj Ekibimize Katılır mısınız?

roportaj ekibiAkademik Perspektif Enstitüsü (APE),  uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi, tarih, uluslararası hukuk ve iktisat gibi alanlarda akademisyenlerle ülke ve dünya gündeminin değerlendirildiği röportajlar yayınlamaktadır.

Röportajlar yüz yüze yapılabildiği gibi; şartlara göre e-mail yoluyla da yapılabilmektedir. Türkçe ve İngilizce dillerinde olabilmektedir. Röportaj yapılacak kişilerle iletişim ve soruların hazırlanması gibi konularda koordinasyon ve yardımlaşma halinde hareket edilmektedir.

Bu kapsamda, kendi üniversitenizdeki veya başka üniversitelerdeki akademisyenlerle röportajlar yapabileceğinizi düşünüyorsanız, lütfen kimlerle ve hangi kapsamda röportajlar yapmayı düşündüğünüzü belirten bir niyet yazınızı, özgeçmişinizle birlikte editor@akademikperspektif.com adresine gönderiniz. Eğer varsa, sorularınız için lütfen aynı adresten iletişime geçiniz.

Röportaj ekibine katılmanın avantajları

Röportaj ekibimize katılan arkadaşlarımız,

-İlk üç röportajını başarıyla yayınlayınca, Enstitümüz’ün resmi web sitesinde fotoğrafları ve özgeçmişleriyle birlikte profil sayfasına sahip olmaktadır. Hazırladıkları röportajları, kendi isimleri ve (varsa) çektikleri fotoğrafla yayınlanmaktadır.

-Sürekli mezun sayısının arttığı ve tek tipleşme sorununun yaşandığı günümüzde farklılaşma, CV’lerini zenginleştirme ve müfredat dışı faaliyette bulunarak deneyim kazanma fırsatı yakalamaktadır.

-Ayrıca Enstitümüz adına yaptıkları röportajlar vesilesiyle, çabalarına bağlı olarak, yeni akademisyen ve yazarlarla tanışma ve profesyonel/sosyal ağlarını genişletme şansı bulmaktadır.

-Çeşitli konularda kaleme aldıkları makalelerini dergimizde yayınlamak isterlerse ve hatta dergimizde köşe yazarlığı yapmak isterlerse, kendilerine öncelik tanınmaktadır.

-Röportaj ekibimizin üyeleri Akademik Perspektif Enstitüsü’nün önemli bir parçası olmakta ve Enstitümüzle ilgili faaliyetlerden ve yeniliklerden haberdar edilmektedir.

Örnek Röportajlarımızİletişim

Akademik Perspektif Enstitüsü akademikperspektif.org

Email